Ginekolog Lisiewicz przyjmuje w Klinice Horizon Medical Center

Adres:

02-672 Warszawa, Mokotów, ul. Domaniewska 39A

Rewitalizacja warg sromowych

Rewitalizacja warg sromowych to nie kaprys

Nie akceptujesz swojego ciała, zrezygnowałaś z życia seksualnego, bo czujesz niedoskonałości związane z wyglądem narządów intymnych? Coraz częściej masz problem z nietrzymaniem moczu i męczą cię powracające infekcje? To może być spowodowane utratą jędrności i elastyczności warg sromowych. Rzadko kiedy wskazaniem do zabiegu poprawiającego ich anatomię jest wyłącznie estetyka.

Kobieca intuicja podpowiada ci często, co jest przyczyną twoich problemów, ale w przypadku kłopotów z wargami sromowymi Pacjentki często były i czasem są nadal pozostawiane same sobie. Szukają pomocy u lekarzy, ale są odsyłane z kwitkiem, bo przecież rewitalizacją warg sromowych nie warto się zajmować. A szkoda, bo zabieg ten szczególnie polecany jest kobietom w okresie około- i po menopauzalnym, u których na skutek spadku ilości estrogenów dochodzi do zanikania śluzówki pochwy, staje się ona cienka, blada, słabo odżywiona, łatwo ulega urazom. Powoduje to przewlekłe uczucie świądu, pieczenia sromu i pochwy. Problem ten dotyka też kobiety, które urodziły dziecko i mają niewłaściwie zszyte krocze po porodzie.

Na szczęście współczesna chirurgia plastyczna daje szansę na znaczną poprawę i przywrócenie sprawności narządom rodnym. Po zabiegu kobiety odczuwają ulgę, ale pod warunkiem, że wykonują go u bardzo doświadczonych specjalistów ginekologii (więcej informacji: Polskie Towarzystwo Ginekologów Estetycznych), by nie pogorszyć stanu miejscowego.

Na czym polega rewitalizacja warg sromowych?

Polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w wargi sromowe, w celu ich uwypuklenia. Po zabiegu kobieta może w pełni odzyskać komfort psychiczny i fizyczny, a także pozbyć się uciążliwych otarć i uszkodzeń.

Wargi sromowe to prawdopodobnie najbardziej niedoceniana część ciała kobiety. Nie należy jej ignorować, ponieważ pełni bardzo ważną funkcję ochronną. Skóra warg sromowych po zabiegu uelastycznia się i staje się bardziej nawilżona, dzięki czemu jest mniej podatna na otarcia i uszkodzenia. Efekty widoczne są już tydzień po zabiegu i utrzymują się przez 36 miesięcy.

Kobiety mają świadomość, że ich wargi sromowe są wyjątkowe i zmieniają się przez całe życie. To całkowicie normalne i dla wielu Pacjentek rewitalizacja warg sromowych jest zwyczajnym zabiegiem – formą dbania o siebie. Dodatkowo po nim nabierają większej pewności siebie i zyskują satysfakcję z życia seksualnego.